Procedura podawania kroplówek w Klinice Marusza

Każda kroplówka ma wyjątkowy skład, opracowany w oparciu o najnowszą wiedzę lekarską, dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Przed każdym zestawem kroplówek przy użyciu wysokiej jakości certyfikowanego sprzętu laboratoryjnego oznaczamy:

  • poziom elektrolitów (Na, K, Ca, Cl)
  • hematokryt
  • cukier we krwi pacjenta (opcjonalnie)

Wynik dostępny jest w przeciągu 120 sek. Na jego podstawie oraz w oparciu o wywiad medyczny doktor internista decyduje o składzie zestawu infuzyjnego dla konkretnego pacjenta. W przypadkach wymagających rozszerzenia panelu badań biochemicznych z krwi, możemy sprawdzić dowolny interesujący nas parametr. Wynik otrzymujemy jeszcze tego samego dnia wieczorem. W oparciu o jego wartość jesteśmy w stanie dowolnie modyfikować skład kroplówek w trakcie kolejnych wizyt. W przypadku kroplówek witaminowych zalecamy oznaczenie poziomu wszystkich suplementowanych witamin w surowicy krwi przed rozpoczęciem terapii.

W skład podawanych przez nas kroplówek w zależności od procedury wchodzą następujące preparaty: witaminy A, D3, E, C, B1, B2, B6, B12, PP, kwas foliowy, kwas pantotenowy, biotyna oraz pierwiastki takie jak magnez, potas, chrom, miedź, żelazo, mangan, selen, cynk.

Przed każdym zestawem kroplówek w 120 sekund zbadamy Twój poziom elektrolitów (Na, K, Ca, Cl), hematokryt oraz cukier we krwi (opcjonalnie).

Działamy zawsze dla konkretnego pacjenta w danej sytuacji. Ważne dla nas są: indywidualizacja składu płynów infuzyjnych, komfortowe i bezpieczne warunki ich podania, a przede wszystkim zadowolenie naszych pacjentów. Po otrzymaniu kroplówki zalecane jest pozostanie w klinice przez okres min. 15 minut. Zapraszamy w tym czasie na kawę czy herbatę.

Płyny dożylne podawane są w komfortowych warunkach (klimatyzowane pomieszczenia), pod kontrolą dyplomowanej pielęgniarki, w sali infuzyjnej przeznaczonej tylko dla jednej osoby. Koszt procedur infuzyjnych podany jest w cenniku.

© KLINIKA MARUSZA. Wszelkie prawa zastrzeżone.